Zaczynamy nowoczesne oszczędzanie

Od roku szkolnego 2012/2013 w naszej szkole rozpoczęła działalność

Szkolna Kasa Oszczędności pod patronatem Banku  PKO BP.

Opiekunami SKO w naszej szkole są:

·            p. Agnieszka Nowak

·            p. Magdalena Jaworska

Od początku roku szkolnego zadeklarowało swoją chęć przystąpienia do SKO już 80 uczniów i liczba ta wciąż rośnie.

Każdy uczeń, w wieku od 6 do 13 lat, może założyć sobie konto w Banku PKO BP. Takie najprawdziwsze, dorosłe konto, jakie mają rodzice, a nawet lepsze, bo za jego prowadzenie nie jest pobierana żadna opłata, a zgromadzone oszczędności są oprocentowane na 5% w skali roku, z cotygodniową kapitalizacją odsetek. Super, prawda? Ale to nie koniec atrakcji. Do swojego konta można mieć wgląd przez internet i codziennie obserwować swoje oszczędności, a nawet gospodarować nimi, np. umieszczając w różnych skarbonkach. Świetna zabawa, praktyczna nauka i rosnące oszczędności! Myślę, że tyle wystarczy na zachętę Uśmiech

A więc co trzeba zrobić, aby mieć to super konto?

1.    Zgłosić się do opiekuna SKO, którym jest pani Agnieszka Nowak i Magda Jaworska i wziąć od nich deklarację.

2.   Wypełnić deklarację i dać ją do podpisania rodzicom.

3.   Zdać deklarację u opiekunów i ... czekać cierpliwie

Deklaracja wędruje do banku PKO BP w Twardogórze. Tam wprowadzana zostaje do systemu i zakładane jest konto. Następnie pracownik banku przygotowuje odpowiednie dokumenty i odwiedza naszą szkołę.

Pierwsze logowanie odbywa się w obecności pracownika banku, który oprócz wręczenia książeczek oraz kart udziela wszelkich niezbędnych informacji dotyczących prowadzenia konta.

4.   Teraz można już oszczędzać. Jeżeli wcześniej miałeś/aś zgromadzone jakieś pieniążki możesz je zanieść do banku gdzie bezpośrednio zostaną przeksięgowane na Twoje konto. Kolejne pieniądze wpłacasz do opiekuna, a oni regularnie wpłacają je na Twoje konto. Bank co tydzień dolicza odsetki. Ty codziennie obserwujesz jak Twój kapitał rośnie. Brzmi ciekawie, prawda?Śmiech

5.   Ponadto wpłat na Twoje konto mogą dokonywać rodzice, babcia, ciocia, chrzestni i każdy, kto tylko zechce. Mogą to czynić przelewem internetowym lub bezpośrednio w banku.

6.   Na początek tyle informacji wystarczy. Teraz zajrzyjcie na stronę http://www.pkobp.pl/sko/lokatka/ i zabawcie się z Kubą Pieniążkiem i Żyrafą Lokatką.

Miłej zabawy

BiznesKlasa

CELE PROJEKTU:

1.     zdobycie wiedzy na temat oszczędzania, roli pieniądz we współczesnym świecie

2.     nabycie praktycznych umiejętności z zakresu korzystania z usług bankowych

3.     przybliżenie pracy bankowca (zabawa w pracownika banku, korzystanie z różnych przyrządów do liczenia pieniędzy, pakowanie pieniędzy, itp.)

4.     wyrabianie nawyku świadomego oszczędzania.

W ramach projektu:

Ø ogłoszony został konkurs plastyczny Pt. „JEDEN NOBELEK”. Uczniowie zostali poproszeni o wykonanie wzoru banknotu lub monety o nominale „1 Nobelek”.

Ø przy współpracy dyrektora banku PKOBP uczniowie w formie zabawy będą mogli zapoznać się z podstawowymi zagadnieniami z zakresu bankowości oraz na chwilę stać się „pracownikami banku”.

REGULAMIN KONKURSU „1 NOBELEK”

Dla kogo?

Konkurs skierowany jest do wszystkich uczniów klas I-VI

Co zrobić żeby wygrać ?

Warunkiem wzięcia udziału w Konkursie jest przygotowanie pracy konkursowej. Prace powinny być rzeczowe, ciekawe oraz pomysłowe przygotowane zgodnie z wytycznymi opisanymi poniżej:

Ø Praca ma przedstawiać banknot lub monetę o nominale

„1 NOBELEK”

Ø Wielkość pracy – maksymalnie A4

Ø Materiał – liczymy na waszą pomysłowość

Do kiedy?

Termin oddania pracy: do 8 marca 2013-02-21

Do kogo?

Pracę należy oddać do szkolnego opiekuna SKO (p. Agnieszka Nowak oraz Magdalena Jaworska) lub do wychowawców.

Jury

W skład jury będą wchodziły:

- Dyrektor Banku PKOBP

-Dyrektor SP1

-Opiekun SKO

-Uczeń SP1

Nagroda

Ø  Najciekawsze prace znajdą się w galerii prac w banku PKOBP

Ø Dla najlepszych prac przewidziana nagroda.