"ŚWIĘTO SZKOŁY - SZKOLNA OLIMPIADA"

Tegoroczne święto szkoły było bardzo udane. Spędziliśmy je na sportowo organizując po raz pierwszy szkolną olimpiadę. Uroczystość rozpoczęła się krótkim przedstawieniem kółka humanistycznego p.t. "Bogowie Olimpu".

Nie zabrakło również  flagi olimpijskiej:

Po przedstawieniu wszyscy zawodnicy przemaszerowali bieżnią naszego stadionu:

Zmagania zaczęliśmy od konkursu wiedzowego o igrzyskach olimpijskich, w których klasy 4-6 reprezentowały trzyosobowe zespoły. Zwycięzcami w tej konkurencji zostały klasy 6 i 5a.

Po tym konkursie rozpoczęły się prawdziwe zmagania. Przeprowadzono następujące konkurencje:

skok przez długą skakankę (na zdjęciu klasa 6),

jazda na czas na rowerze, rzut ringo, skakanka krótka i biegi sztafetowe.

I miejsce w kategorii klas 1-3 zajęła klasa 3a, a w kategorii klas 4-6 klasa 6, klasy te otrzymały
Puchar Dyrektora Szkoły:

W czasie trwania zawodów mogliśmy zakupić różne pamiątki wykonane przez uczniów. Przedsiębiorstwo uczniowskie Sol-Kart przygotowało mnóstwo niespodzianek, popatrzcie sami:

Szkolną Olimpiadę zakończyliśmy meczem w dwa ognie pomiędzy nauczycielami, a uczniami. Mecz tak przyciągnął uwagę wszystkich, że nikt nie pamiętał o zdjęciu. A  kto wygrał? Nauczyciele!