DZIEŃ MATEMATYKI

Pod takim właśnie tytułem zorganizowaliśmy tegoroczny Dzień Matematyki. W ramach projektu, każda klasa zbierała informacje dotyczące naszej miejscowości. Wszystkie dane liczbowe zostały potem przedstawione na plakatach. Oto niektóre z nich:

W piątek rano spotkaliśmy się z wychowawcami w klasach gdzie przeprowadzony był konkurs na Klasowego Rachmistrza. Oto najlepsi w rachunkach pamięciowych:

Po tym konkursie spotkaliśmy się wszyscy na sali gimnastycznej. Najpierw wręczyliśmy dyplomy tegorocznym zwycięzcom konkursów. Mat-Mistrzem Szkoły został Mateusz Pięta z klasy 5a (na zdjęciu poniżej), a w konkursie plastycznym "Nie taka matematyka straszna jak ją malują!"  pierwsze miejsce zajęła Kinga Marecka z klasy 5c.

Najlepsi w konkursach matematycznych w pierwszym semestrze roku szkolnego 2004/2005  (od lewej:
Robert Wilkowiecki kl.4b, Anna Nowicka kl.5a, Mateusz Pięta kl.5a, Kinga Marecka kl.5c (k.plastyczny), Jakub Berkowski kl.5a).

Po wręczeniu dyplomów i nagród klasy młodsze zaprezentowały nam matematyczne piosenki:

Klasa Ia: "Mniej niż zero .."

Klasa Ib: "Trzynastego"

Klasa 2

Klasa 3a - muzyka i słowa - klasa3a

Klasa 3b

Klasy starsze przygotowały humorystyczne scenki o liczbach:

Klasa 4a - liczby przeciwne

Klasa 4b - liczby nieparzyste

Klasa 4c - cyfry rzymskie

Klasa 4c - liczby palindromiczne

Klasa 6a - liczba doskonała

Klasa 6b - liczby bliźniacze

Po prezentacjach uczniowie klas 4-6 wzięli udział w konkursie p.t. "M jak Matematyka".

Konkurencja pierwsza - W małym worku mamy 33 miłosne napoje, ile takich napojów jest w takim razie w dużym worku?

Konkurencja trzecia - Jaki przedmiot związany z matematyką kryje tajemnicze pudełko?

Konkurencja czwarta - puzzle - okazała się wyjątkowo trudna. Z pięciu kawałków uczniowie starali się ułoży kwadrat.

Do ostatniej konkurencji zaprosiliśmy wychowawców, którzy wysokimi skokami wspomogli swoich uczniów.
Pierwsze miejsce w  konkursie zajęła klasa 6a, drugie klasa 5a, a trzecie klasa 5c. Gratulujemy.

Szkolna gazetka "Ach te jednostki..."