OSIĄGNIĘCIA W ROKU SZKOLNYM 2013/2014

 

NAZWA KONKURSU

 

ZAJĘTE MIEJSCE

 

 

NAZWISKA UCZNIÓW

 

 

DATA

 

 

ORGANIZATOR KONKURSU

 

 

UWAGI

 

 OGÓLNOPOLSKIE

Ogólnopolski konkurs pod nazwą "Bądźmy klimatyczni"

 

 

zakwalifikowani do II etapu Marta Wajda kl.5a

Jakub Dryka kl.5a
(I miejsce)
2.06.2014 r. OZE.pl Poznań  
Ogólnopolski Konkurs z matematyki "Albus"
 

 

7 laureatów,
4 wyróżnienia

7 uczniów naszej szkoły zostało laureatami konkursu:

III miejsce - Anna Mazur kl.5a (nagroda książkowa)
V miejsce -Bartłomiej Ruszaj kl.5a (nagroda książkowa), Aleksander Marków kl.6b (nagroda książkowa)
VII miejsce - Wiktoria Freus kl.4a, Marta Wajda kl.5a, Sandra Gradowska kl.6b, Jakub Dryka kl.5a

Otrzymaliśmy też 4 wyróżnienia:

 Kornelia Morka kl.4b, Kinga Fajkowska kl.6b, Wiktoria Ciszek kl.6b, Alan Sopoliński kl.5a

 

8.05.2014 r. Centrum Edukacji Szkolnej Warszawa  
XXIII Międzynarodowy Konkurs "Kangur Matematyczny" 1 wynik bardzo dobry
3 wyróżnienia
wynik bardzo dobry (nagrody rzeczowe- bony)

Jakub Dryka kl.5a
(7 m. w woj. doln.)

wyróżnienia (nagrody książkowe)

Bartłomiej Ruszaj kl.5a
Anna Mazur kl.5a
Aleksander Marków kl.6b
 

21.03.2014 r. Towarzystwo Upowszechniania

Wiedzy i Nauk Matematycznych, Toruń

 

 
 

Ogólnopolski konkurs nauk przyrodniczych

"Świetlik"

 

wyróżnienie Anna Mazur
wyróżnienie
maj 2014 r. Fundacja Akademia Młodych Odkrywców z siedzibą w Krakowie

 

 

Ogólnopolski konkurs z matematyki "Olimpus"
sesja zimowa

 

5 laureatów
laureaci:

III miejsce -
 
Jakub Dryka kl.5a (nagroda książkowa)
V miejsce -
 
Anna Mazur kl.5a (nagroda książkowa)
V miejsce -
Aleksander Marków kl.6b (nagroda książkowa)
VII miejsce -
 Bartłomiej Ruszaj kl.5a
IX miejsce -
 Kinga Fajkowska kl.6b

 

styczeń 2014 r. Centrum Edukacji Szkolnej Warszawa  
Alfik Matematyczny 1 laureat, 2 wyniki bardzo dobre, 1 wynik dobry
laureat
(2 miejsce w województwie dolnośląskim)
Jakub Dryka kl.5a
(nagroda obóz wypoczynkowy)

wynik bardzo dobry:
Anna Mazur kl.5a (10 miejsce w wojew.)
Bartłomiej Ruszaj kl.5a

wynik dobry:
Adrian Duczmal kl.5b
 

27.11.2013 r. Łowcy Talentów Jersz - projekt ogólnopolski "Łowimy Talenty"  

VIII edycja konkursu plastycznego dla dzieci klas IV-VI szkół podstawowych pod tytułem „Tajemnice gazu ziemnego”.

III miejsce
(nagroda - tablica interaktywna)
laureaci:
Sandra Gradowska kl.6b
Marta Piech kl. 6b
Monika Kubacka kl.6b
Aleksandra Ostrowska kl.6b
XI. 2013 r. GEN. GAZ ENERGIA S.A.  


Konkurs przedmiotowy z matematyki "Multitest"

 

4 laureatów, 2 wyróżnienia


laureaci:
Anna Mazur kl.5a- II miejsce (nagroda książkowa),
Jakub Dryka kl.5a- V miejsce (nagroda książkowa), Aleksander Marków kl.6b -
IX miejsce,
Sandra Gradowska kl.6b -
X miejsce

wyróżnienia:
Adrian Duczmal kl. 5b,
 Kornelia Morka kl. 4b

X. 2013 r. Centrum Edukacji Szkolnej Warszawa

 

 


Konkurs przedmiotowy z przyrody "Multitest"

 

4 laureatów, 6 wyróżnień


laureaci:

Jakub Dryka kl.5a- V miejsce (nagroda książkowa),
Marta Piech kl.6b
 Sandra Gradowska kl.6b
 VIII miejsce
Aleksander Marków kl.6b
IX miejsce

wyróżnienia:
 Kornelia Morka kl.4b, Julia Hłądzyńska kl.4b, Daria Cupał kl.4b, Gabriela Nowicka kl.4b, Dominika Dwornikowska kl.5a, Anna Mazur kl.5a

X 2013 r. Centrum Edukacji Szkolnej Warszawa  

WOJEWÓDZKIE

Konkurs „Ojczyzna Polszczyzna” wyróżnienie w Małym Finale Konkursu „Ojczyzny Polszczyzny”

 

Anna Mazur kl.5a maj 2014 r.    
Konkurs interdyscyplinarny "zDolny Ślązaczek"
zakwalifikowani do etapu powiatowego

 

Aleksander Marków kl.6b
Alicja Solarz kl.6b
Jakub Dryka kl.5a
 
14.11.12 r. etap powiatowy
 
DODN Wrocław  
Konkurs interdyscyplinarny "zDolny Ślązaczek"  laureat Jakub Dryka kl.5a

15.01.13 r, etap wojewódzki
7.02.14 -etap ustny


DODN Wrocław 
 
 

POWIATOWE

           


Mistrzostwa Powiatu w Siatkówce

 

 

 I miejsce

 Dobrosława Siemaszko kl. 4b, Wiktoria Freus kl.4a, Milena Gawin kl.4a
 Gabriela Nowicka kl.4b

7.04.2014 r.

Powiatowy Związek Sportowy w Oleśnicy  


 

XIV MIĘDZYSZKOLNY KONKURS PIOSENKI OBCOJĘZYCZNEJ
 

I miejsce, II miejsce

Kategoria solista I-III
                          
  I miejsce -
Miriam Witiw kl.3a


  Kategoria zespoły 4-6

    II miejsce -zespół Twardogórzanie

 w składzie: M.Gawin, J.Wronka, O. Komór, J. Hłądzyńska, M. Gabryelska, P. Bogusławski
 

  4.04.2014 r. 

SP 2 Twardogóra

 
 

VII Powiatowy Festiwal Pieśni Patriotycznej

 

 Kategoria Szkoły Podstawowe
 

    II miejsce

  I półrocze 2013/14

  Ośrodek Kultury w Miliczu

 

GMINNE

etap gminny
ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu
Drogowym
IV miejsce  

Bartłomiej Ruszaj kl.5a, Alan Sopolinski kl.5a, Piotr Janik kl.5a, Patryk Martynowicz kl.5a.

 

4.04.14 r. Komisariat Policji w Twardogórze  
Gminne Igrzyska młodzieży szkolnej w piłce siatkowej  

I miejsce dziewcząt
I miejsce chłopców

 

dziewczęta: Kubacka Marta, Wronka Julia, Fajkowska Kinga, Kocemba Anita, Piech Marta, Gradowska Sandra, Czapnik Klaudia, Myszkowska Aleksandra, Pacyna Maja, Dworska Julia, Grzesiak Nikola
chłopcy: Bogusławski Patryk, Cempel Gracjan, Trela Bartosz, Kramarz Adrian, Marków Aleksander, Gąsior Krystian, Kowalczyk Bartosz, Budzowski Hubert, Kowalczyk Tomasz
 
6.03.2014 r. Gosir  
Gminny Konkurs "Matematyczny As" pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy I miejsce drużynowo
I miejsce  indywidualnie
II miejsce indywidualnie
 

I miejsce drużynowo (A. Mazur kl.5a, J. Dryka kl.5a, A. Markówkl.6b)

I miejsce ind (J. Dryka kl.5a)
II miejsce ind (A. Marków kl.6b)

 

14.02.2014 r. Szkoła Podstawowa Grabowno Wielkie  
 

Gminne Zawody w Pilce Ręcznej
Dziewcząt
 

Gminne Zawody w Pilce Ręcznej
Chlopców
 

 

II miejsce


 

II miejsce

  01.2014 r. SZS  
 

 

VI Gminny Przegląd Kolęd i Pastorałek
 

 

kategoria klas 1-3

I miejsce - zespół wokalny Twardogórzanie
III miejsce, wyróżnienie

kategoria klas 4-6

I miejsce - chór szkolny
I miejsce - tercet
indywidualnie:

dwa I miejsca, jedno II miejsce, II miejsce -zespół Twardogórzanie
1 wyróżnienie

    Gosir Twardogóra pod patronatem
Burmistrza Miasta i Gminy Twardogóra
 

Gminny konkurs plastyczny "Gwiazda Bożonarodzeniowa"

 

III miejsce
 4 wyróżnienia
III miejsce - Adrian Duczmal kl. 5b

wyróżnienia:
Oliwia Durman kl.3b
Oliwia Początek kl. 3b
Małgorzata Żebracka kl.3b
Marta Wajda kl.5a

01.2014 r. Biblioteka Publiczna w Twardogórze  
IV Festiwal Pieśni Patriotycznej i Żołnierskiej pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Twardogóra
 

 

NAGRODA GRAND PRIX - zespół wokalny


Szkoła podstawowa
klasy I – III
Soliści: II miejsce: Jan Gońda kl.2a
III miejsce: Miriam Witiw kl.3a

Kategoria wiekowa szkoła podstawowa klasy IV-VI
Soliści:
 I miejsce: Patryk Bogusławski kl.6b
 II miejsce ex aequo:
Milena Gawin kl.4a
Oliwia Komór kl.5b
      wyróżnienie:
 
Marta Wajda kl. 5a
Mariola Gabryelska kl.6b
Julia Wronka  kl.6b
 

XI 2013 R.

GOSIR TWARDOGÓRA

 


XXIII Gminny Konkurs Recytatorski

 

wyróżnienie Sandra Jasińska kl. 6a
wyróżnienie
XI 2013 r. Biblioteka Publiczna w Twardogórze  
   XXII Gminny Konkurs Poezji Śpiewanej

      I miejsce, III miejsce,
2 wyróżnienia

 

kategoria uczniów klas V-VI szkół podstawowych:
I miejsce
Patryk Bogusławski  kl. 6b
,
III miejsce
Oliwia Komór
 kl. 5b
wyróżnienia:

  Marta Wajda  kl.5a
 Julia Wronka  kl.6b.

 XI 2013 r.  

Biblioteka Publiczna w Twardogórze

 


OSIĄGNIĘCIA W ROKU SZKOLNYM 2012/2013

 

NAZWA KONKURSU

 

ZAJĘTE MIEJSCE

 

 

NAZWISKA UCZNIÓW

 

 

DATA

 

 

ORGANIZATOR KONKURSU

 

 

UWAGI

 

MIĘDZYNARODOWE
XXII Międzynarodowy Konkurs "Kangur Matematyczny" 3 wyniki bardzo dobre
4 wyróżnienia
wynik bardzo dobry (nagrody rzeczowe- bony)

Aleksandra Bury (4m w woj.)
Agnieszka Jażdżewska
Bartłomiej Ruszaj

wyróżnienia (nagrody książkowe)

Aleksandra Lorek,
Jakub Dryka,
Anna Mazur,
Alan Sopoliński
 

21.03.2013 r. Towarzystwo Upowszechniania

Wiedzy i Nauk Matematycznych, Toruń

 

 
XVIII Międzynarodowy Bieg Uliczny o Puchar
Przewodniczącego Rady Miejskiej
w Twardogórze
I miejsce w klasyfikacji drużynowej SP1 9.2012 r. GOSIR Twardogóra  
 OGÓLNOPOLSKIE

Ogólnopolski Konkurs z matematyki "Albus"
 
8 laureatów,
4 wyróżnienia
I miejsce
 Aleksandra Bury kl.6b, (grawerowany dyplom, nagroda)

I miejsce
Jakub Dryka kl.4a (grawerowany dyplom, nagroda)

 V miejsce
Aleksandra Lorek kl.6b
 Anna Mazur kl.4a
 Agnieszka Jażdżewska kl.6b,(nagrody książkowe)

VII miejsce

Aleksander Marków kl.5b,

 VIII miejsce
Adrian Duczmal kl.4b,

IX miejsce -
Bartosz Ruszaj kl.4a.
Wyróżnienia
 
Sandra Gradowska kl.5b, Kinga Fajkowska kl.5b, Krystian Freus kl.6a,
 Alan Sopoliński kl.4a.
 
8.05.13 r. Centrum Edukacji Szkolnej Warszawa  

 VI Ogólnopolski Konkurs Nauk Przyrodniczych "Świetlik"

 

I miejsce
II miejsce

Jakub Dryka
 (I miejsce - nagroda główna)
Anna Mazur
 (II miejsce - nagroda)
 
19.03.13 r. Fundacja Akademia Młodych Odkrywców z siedzibą w Krakowie  
Olimpus 6 laureatów laureaci:

1 miejsce (grawerowany dyplom, nagroda) -Anna Mazur kl.4a

1 miejsce (grawerowany dyplom, nagroda) -Jakub Dryka kl.4a

3 miejsce (nagroda)- Aleksandra Lorek kl.6b

7 miejsce - Sandra Gradowska kl.5b

9 miejsce - Aleksandra Bury kl.6b

9 miejsce - Aleksander Marków kl.5b

 

13.01.2013 r. Olimpus - Ogólnopolskie olimpiady przedmiotowe - Warszawa  
Alfik Matematyczny 1 laureat, 3 wyniki bardzo dobre
laureat
(3 miejsce w województwie dolnośląskim)
Agnieszka Jażdżewska kl.6b
(nagroda obóz wypoczynkowy)

wynik bardzo dobry:
Aleksandra Bury kl.6b
Anna Mazur kl.4a
Jakub Dryka kl.4a
 

23.11.2012 r. Łowcy Talentów Jersz - projekt ogólnopolski "Łowimy Talenty"  
Konkurs przedmiotowy z matematyki "Multitest" 5 laureatów, 2 wyróżnienia
laureaci:

1 miejsce (grawerowany dyplom, nagroda) -Jakub Dryka kl.4a

4 miejsce (nagroda)- Aleksandra Lorek kl.6b

7 miejsce - Agnieszka Jażdzewska kl.6b

8 miejsce - Aleksandra Bury kl.6b

10 miejsce - Adrian Duczmal kl.4b


wyróżnienia:

Anna Mazur kl.4a
Sandra Gradowska kl.5b
 

17.10.12 r. Centrum Edukacji Szkolnej Warszawa  

WOJEWÓDZKIE

Konkurs interdyscyplinarny "zDolny Ślązaczek"
zakwalifikowani do etapu powiatowego

 

Aleksandra Bury kl.6b
Aleksandra Lorek kl.6b
Agnieszka Jażdżewska kl.6b
Wojciech Orzechowski kl.6b
14.11.12 r. etap powiatowy
 
DODN Wrocław  
Konkurs interdyscyplinarny "zDolny Ślązaczek"  finalistka


laureatka

Aleksandra Bury kl.6b
Aleksandra Lorek kl.6b


Aleksandra Lorek kl.6b
 

16.01.13 r, etap wojewódzki


DODN Wrocław 
 
 

POWIATOWE

 

Powiatowe zawody w Piłce Nożnej chłopców

 

VI miejsce Aleksander Marków kl.5b
Adrian Kramarz kl.5b
Krystian Gąsior kl.5b
Tomasz Babirzecki kl.6b
Jakub Budzowski kl.6a
Jóźwiak Radosław kl.6b
Naborczyk Tomasz kl.6b
16.05.13 r. PSZS Oleśnica  

Liga Zadaniowa Powiatu Oleśnickiego

 

II miejsce indywidualnie
II miejsce zespołowo
Aleksandra Lorek kl.6b
(II miejsce)
Agnieszka Jażdżewska kl.6b
27.05.2013 r. Gimnazjum nr 1 Oleśnica
PCEiK Oleśnica
 
 

 Powiatowy  konkursu fotograficznego
"Polowanie na wiosnę"
 

II miejsce
III miejsce
 

II miejsce - Krystian Pienio kl.5a
III miejsce - Aleksandra Bury kl.6b
 

 

13.06.2013 r. PCEIK Oleśnica

 

 

 
Powiatowego Konkursu Ortograficznego
„Piszemy poprawnie” dla uczniów kl. IV – VI SP

 

IV miejsce Aleksandra Lorek
IV miejsce/68
14.05.2013 r. PCEIK Oleśnica  
XII Powiatowy Konkurs Humanistyczny dla Szkół Podstawowych -etap powiatowy
 
laureatka Aleksandra Bury kl.6b
 II miejsce
05.2013 r.
PCEiK Oleśnica

 

 

III Powiatowy Konkurs Języka Angielskiego dla Szkół Podstawowych.
 
II miejsce zespołowo
kat. I -III
Daria Cupał,
Kornelia Morka,
Oliwia Górowska (kl.3)
16.04.13 r. PCEiK Oleśnica  
 

"Zostań Mistrzem Ortografii" - XII Powiatowe Dyktando Ortograficzne

 

   IV miejsce    Julia Wójcik      20.03.13 r.  PCEiK Oleśnica  

MIĘDZYSZKOLNE

 

XIII Międzyszkolny Konkurs Piosenki Obcojęzycznej

 

 I miejsce
III miejsce
Milena Gawin
Miriam Witiw
12.04.13 r. SP2 Twardogóra  

GMINNE

 

Gminne zawody w piłkę nożną

 

I miejsce Kramarz Adrian, Marków Aleksander, Bogusławski Patryk, Pluta Tomasz, Sopoliński Alan, Ladra Gracjan, Duczmal Adrian, Budzowski Hubert. 24.04.14 R. GOSIR  

Konkurs plastyczny "Przyroda Polska"
 
wyróżnienie Milena Gawin kl.3a 25.05.13 r. Biblioteka Publiczna w Twardogórze  
V Gminny Konkurs Piosenki Polskiej pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Twardogóra. 3 pierwsze miejsca,
2 drugie miejsca,
2 drugie miejsca,
wyróżnienia

klasy 1-3

I miejsce ex aequo: Milena Gawin,  
II miejsce ex aequo: Jan Gońda z towarzyszeniem Damiana Bogusławskiego 
 wyróżnienia:   Michał Obiegło, Miriam Witiw, Julia Hłądzyńska z towarzyszeniem Mileny Gawin 
 
klasy 4-6

I miejsce ex aequo:  Marta Wajda, Marta Obiegło
 II miejsce ex aequo: Patryk Bogusławski 
 III miejsce ex aequo: Julia Franczak, Marcelina Pluta 
 wyróżnienia:   Julia Wronka

 
17.05.13 r. GOSIR  
XIII Powiatowy Konkurs "Wesołe myślenie"
etap gminny
III miejsce Wiktoria Freus kl.3a 29.04.13 r. PCIK Oleśnica  
XXII Gminny Konkurs Recytatorski 3 laureatów
1 wyróżnienie
I miejsce
Milena Gawin kl.3a
II miejsce
Marta Wajda kl.4a
III miejsce
Kornelia Morka
kl. 3b
17.04.2013 r. Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Twardogóra  

Gminny Konkurs Plastyczny "Baranek Wielkanocny"
 
2 wyróżnienia Dominika Dwornikowska kl.4a
Martyna Piskozub kl.4b
29.03.13 r. Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Twardogóra  

XII Powiatowy Konkurs Humanistyczny dla Szkół Podstawowych -etap gminny
 
I miejsce
II  miejsce
Aleksandra Bury (I)
Aleksandra Lorek (II)
29.04.2013 r. PCEiK Oleśnica  

Gminny Konkurs "Matematyczny As"
pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Twardogóra
 
I miejsce drużynowo,
I, II, III miejsce indywidualnie
Aleksandra Bury (I)
Aleksandra Lorek (II)
Agnieszka Jażdżewska (III)
13.02.2013 r. Szkoła Podstawowa Grabowno Wielkie  
 

V Gminny Przegląd Kolęd i Pastorałek pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Twardogóra
 

5 pierwszych miejsc,
3 drugie miejsca,
III miejsce,
2 wyróżnienia

soliści 1-3

 I miejsce -ex aeguo
Milena Gawin

II miejsce
ex aeguo
Kamila Bilska, Damian Bogusławski

III miejsce -
Jan Gońda

wyróżnienia:
Miriam Witiw, Julia Hłądzyńska

soliści 4-6

I miejsce ex aequo -
 Marta Wajda

II miejsce ex aequo-
Patryk Bogusławski,
Mariola Gabryelska

wyróżnienie:
Julia Wronka, Alicja Solarz,
Julia Franczak, Marcelina Pluta

zespoły wokalne

I miejsce  - Twardogórskie Trio

I miejsce - Twardogórzanie

chóry

I miejsce  - ex aequo
Twardogórzanie

 

22 i 23 luty 2013 r. GOSIR  
III Festiwal Pieśni Patriotycznej i Żołnierskiej pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Twardogóra
 
Grand Prix,
3 pierwsze miejsca,
2 drugie miejsca ex aeqou
3 trzecie miejsca
4 wyróżnienia

NAGRODA GRAND PRIX - CHÓR SZKOLNY SP1

I miejsce - Milena Gawin - klasy I-III

I miejsce -Damian Bogusławski, Jan Gońda, Michał Obiegło -kl. I -III

III miejsce - Julia Hłądzyńska, Miriam Witiw ex aeguo
wyróżnienie
: Emilia Witczak

I miejsce - Marta Obiegło  - klasy 4-6

II miejsce -Marta Wajda, Patryk Bogusławski ex aequo klasy 4-6

III miejsce: Alicja Solarz, Marcelina Pluta ex aequo klasy 4-6

wyróżnienie Hubert Budzowski, Oliwia Komór, Julia Franczak

 

23.11.12 r. GOSIR Twardogóra  
XXI Gminny Konkurs Recytatorski  1 wyróżnienie kat. 5-6 Marta Obiegło -wyróżnienie 14.11.2012 r. Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy
Twardogóra
 
XXI Gminny Konkurs Poezji Śpiewanej Młodzieży
Szkolnej w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Twardogóra

 

 

II miejsce, III miejsce, 3 wyróżnienia Marta Obiegło - II miejsce
Mariola Gabryelska - III miejsce
wyróżnienia: Patryk Bogusławski, Marcelina Pluta, Julia Wronka
28.11.12 r. Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy
Twardogóra 
 
Gminne Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Piłce Ręcznej dziewcząt  II miejsce Adrianna Trynkiel
Sopolinska Nikola
Przybył Hanna
Hanicka Marta
Obiegło Marta
Piech Marta
Gabryelska Julia
12.12.12 r. GOSIR TWARDOGÓRA

 

 
Gminne Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Piłce Ręcznej chłopców  II miejsce

Adrian Kramarz
Naborczyk Tomasz
Jóźwiak Radosław
Babirzecki Tomasz
Cyjak Maciej
Szostak Kacper
Niklewicz Michał

12.12.12 r. GOSIR TWARDOGÓRA