SP 1 w Twardogórze – Młodzi Menadżerowie Środowiska

W październiku został rozstrzygnięty ogólnopolski interaktywny program  Młody Menager Środowiska (MMŚ). Organizatorem projektu było Przedsiębiorstwo Techniczno - Handlowe "TECHNIKA" sp. z o. o. z siedzibą w Gliwicach. Z terenu całego kraju zgłosiło się 779 szkół w tym 243 szkoły przystąpiły do realizacji projektu. Celem konkursu było motywowanie uczestników do aktywnej działalności, wytypowanie najlepszych szkół, promowanie dobrych praktyk. Uczestnictwo w projekcie polegało na wpisywaniu rzeczywistych odpadów komunalnych powstających w szkole, domu i w przedsiębiorstwie. W roku szkolnym 2007/2008 uczniowie klas IV, V, VI poprzez Internet przez 30 dni na zajęciach lekcyjnych i pozalekcyjnych z zakresu ekologii wpisywali odpady, określając ich parametry oraz sposoby ich ograniczania. Na koniec komisja wyłoniła pierwszą  dziesiątkę najlepszych szkół,  która została zaprezentowana na stronie internetowej i była poddana głosowaniu internautów. Uczniowie z całej szkoły, nauczyciele i rodzice przez tydzień oddawali głos na swoją szkołę.

W konkursie szkoła zdobyła II miejsce w kraju ( I miejsce  Szkoła Podstawowa nr 12 im. Synów Pułku z Grudziądza,  III miejsce Gimnazjum w Liczu). Nagrodą główną dla najaktywniejszych uczniów była atrakcyjna 3 - dniowa wycieczka edukacyjna w Góry Świętokrzyskie.

Lista uczestników:

1. Gierus Agata

2. Michał Nowak

3. Julianna Walczak

4. Maja Olszańska

5. Aleksandra Idczak

6. Mateusz Matysiak

7. Mateusz Gąsior

8. Szymon Bojarski

9. Natalia Kaźmierczak

10. Piotr Michalak

11. Laura Nesteruk